بازدید مونسان از اقامتگاه بوم گردی آرتینا در روستای ملحمدره اسدآباد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اقامتگاه بوم گردی آرتینا در روستای ملحمدره شهرستان اسدآباد بازدید کرد.

بازدید مونسان از اقامتگاه بوم گردی آرتینا در روستای ملحمدره اسدآباد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز دوشنبه 16 مهر 97 در ادامه سفر به استان همدان و شهرستان اسدآباد از اقامتگاه بومگردی آرتینا در روستای ملحمدره بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری در این بازدید در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای واحد همدان گفت: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که در دورترین مناطق کشور اقامتگاه های بوم گردی افتتاح شده است و موجب رشد و توسعه کسب و کارهای کوچک و اشتغال شده است.

او توضیح داد: اقامتگاه های بوم گردی در جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار پیروز عمل نموده اند و گردشگران اشتیاق بسیاری برای اسکان در این اقامتگاه ها دارند.

مونسان اضافه نمود: در حال حاضر 600 اقامتگاه بوم گردی در کشور فعال است و براساس هدف گذاری انجام شده این تعداد به 2هزار اقامتگاه افزایش خواهد یافت.

معاون رئیس جمهوری گفت: خوشبختانه جوانان بسیاری وارد این حوزه شده اند و با استفاده از ابزارهای نوین کسب و کار خود را رونق داده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی اضافه نمود: با وجود اعتبار محدود، سازمان میراث فرهنگی وارد حوزه عمرانی نیز شده است، سنگفرش ورودی روستای ملحمدره با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان از جمله این اقدامات است و یک میلیارد تومان نیز در همین حوزه به اداره میراث فرهنگی همدان اختصاص خواهد یافت.

مونسان ادامه داد: طبیعت گردی و اسکان در اقامتگاه های بوم گردی امروز مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گزفته است و گردشگران علاقه مند هستند آرامش و سکوت را در این اقامتگاه ها تجربه نمایند.

اقامتگاه بوم گردی آرتینا با 14 اتاق و ظرفیت اقامت 20 گردشگر از دوسال قبل فعالیت خود را شروع نموده است.

منبع: میراث آریا

به "بازدید مونسان از اقامتگاه بوم گردی آرتینا در روستای ملحمدره اسدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مونسان از اقامتگاه بوم گردی آرتینا در روستای ملحمدره اسدآباد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید