باگ جدید واتس اپ پیغام ها را جعل می نماید

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، یک شرکت امنیتی می گوید باگ یا به عبارتی دقیق تر نقص امنیتی خطرناکی در واتس اپ را کشف نموده است که به هکرها امکان می دهد پیغام های کاربران را تغییر دهند.

باگ جدید واتس اپ پیغام ها را جعل می نماید

شرکت امنیتی Check Point Research در بیانیه ای نوشت: این نقص به هکرها اجازه می دهد با تغییر هویت فرستنده یا تغییر متن آنها ، پیغام ها را رهگیری و دستکاری نمایند.

تا این لحظه فیس بوک به عنوان شرکت مادر واتس اپ نسبت به این اتهام واکنشی نشان نداده است اما کشفیات این شرکت امنیتی نیز در نوع خود بسیار جنجالی محسوب می گردد. به عنوان مثال اگر هکرها بخواهند پیغام شما را تغییر دهند، پیغام خروجی را از واتس اپ ضبط می نمایند، داده ها را رمزگشایی می نمایند و درنهایت، آن را به هر آنچه می خواهند بگویند تغییر می دهند و بعد دوباره آن را رمزگذاری می نمایند.

در حالت اول ممکن است هکرها یک پیغام را از شخصی به شکل جعلی ارسال نمایند و در حالت دوم حتی متن پاسخ کاربران را نیز تغییر دهند. اود وانونو ، رئیس تحقیقات آسیب پذیری محصولات در Check Point Research، به فاینشنال تایمز گفت: ما فکر می کنیم این وظیفه ما برای آگاهی بخشی است و شرکت های توسعه دهنده شبکه های اجتماعی باید فکری برای شرایط داشته باشند.

،انتخاب

منبع: ایران آنلاین

به "باگ جدید واتس اپ پیغام ها را جعل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باگ جدید واتس اپ پیغام ها را جعل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید