بخش خدمات؛ در صدر میزان اشتغالزایی در خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: بیشترین میزان اشتغال در زمستان 98 مربوط به حوزه های خدمات با 43.8 درصد، صنعت با 39.1 درصد و کشاورزی با 24.3 درصد است که خراسان جنوبی به سبب کاهش نرخ بیکاری در کشور اول شود.

بخش خدمات؛ در صدر میزان اشتغالزایی در خراسان جنوبی

جواد لطفی، امروز سه شنبه 19 فروردین در نشست بررسی شرایط اشتغال استان اظهار کرد: جمع آوری آمار نرخ بیکاران از خانوارها به صورت فصلی انجام می شود که در هر فصل از 11 شهرستان استان در مجموع به 1920 خانوار مراجعه شده است.

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، وی افزود: برای آمارگیری در هر فصل در شهرستان بیرجند به 372 خانوار، قائنات 252 خانوار، طبس 392 خانوار و در فردوس به 156 خانوار مراجعه می کنیم.

وی بیان نمود: در نهبندان و درمیان نیز در هر فصل آمارگیری از 156 خانوار، در سرایان 144 خانوار، در سربیشه و زیرکوه 132 خانوار، بشرویه 120 خانوار و در خوسف از 108 خانوار صورت می گیرد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: هر اندازه امید به ایجاد شغل در جامعه بیشتر باشد، نرخ مشارکت اقتصادی نیز افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بخش خدمات؛ در صدر میزان اشتغالزایی در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش خدمات؛ در صدر میزان اشتغالزایی در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید