بورس آمریکا منفی شد، سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز به خاطر کرونا

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، شاخص داوجونز بورس آمریکا در معاملات شب گذشته همانند پنج شنبه پیش فرایند منفی را تجربه کرد و 900 واحد ریخت. هفته گذشته هم بورس آمریکا در روز پنج شنبه ارزش خود را از دست داد.

بورس آمریکا منفی شد، سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز به خاطر کرونا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فلش و سلفی، به نقل از اسپوتنیک، شاخص داوجونز بورس آمریکا در معاملات شب گذشته 969.5 واحد بود که دلیل این مسأله گسترش شیوع ویروس کرونا و نگرانی از تأثیر منفی آن در اقتصاد دنیای بوده است.

شاخص s&P500 هم 106.1 واحد ضریب منفی شد. شاخص مزدک کامپوزیت هم 279.45 واحد ریخت. در واقع سقوط شب گذشته تمام دستاورد های روز چهارشنبه بورس آمریکا را به باد داد.

شب گذشته و با انتشار خبر پیشتازی جو بایدن در میان نامزد های دموکرات باعث شد وال استریت روز چهارشنبه هزار واحد بالا رود.

اجرای اقدامات محدود کننده نظیر قرنطینه اعمال محدودیت های سفر و همچنین توقف فراوری در بسیاری از کارخانه ها به احتمال زیاد بر اقتصاد دنیای و اقتصاد آمریکا و همچنین چرخه تأمین کالا در دنیا اثر منفی خواهد گذاشت و همین امر باعث شد در معاملات شب گذشته شاهد صف های فروش سنگین در وال استریت باشیم.

تام اسای رئیس مؤسسه سون ریپورتز معتقد است: دلیل اصلی بسیاری از اتفاقاتی که شاهد آن هستیم ویروس کروناست چرا که شیوع آن در حال گسترش است. مردم روز به روز بیشتر نگران این ویروس می شوند.

مقامات درمانی ایالت کالیفرنیا روز چهارشنبه نخستین مورد مرگ ناشی از کرونا را در این ایالت اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بورس آمریکا منفی شد، سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز به خاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس آمریکا منفی شد، سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز به خاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید