دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می نماید

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی به نقل از یاهونیوز، این اطلاعات به داده هایی که در پایگاه داده بزرگ اف بی آی ذخیره شده، اضافه می گردد و پلیس و دستگاه قضایی امریکا می توانند از آنها برای شناسایی مجرمان و جنایتکاران بهره بگیرد.

دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می نماید

بنا بر اعلام وزارت دادگستری امریکا اطلاعات دی ان ای افراد یادشده به طور دقیق جمع آوری می گردد و این امر شامل تمامی افراد مهاجری است که به هر نحو ممکن از مرزهای آمریکا عبور نموده باشند و حتی به طور موقت و کوتاه در این کشور نگهداری شده باشند.

وزارت دادگستری آمریکا افزوده که این قوانین در خصوص ساکنان قانونی و دائمی در این کشور یا هر فرد دیگری که به طور قانونی در آمریکا سکونت دارد، اعمال نمی گردد. همچنین بچه ها زیر 14 سال از قانون مذکور مستثنی شده اند. البته تعیین نیست آیا پناهجویانی که به وسیله مرزهای رسمی و به شکل قانونی وارد خاک امریکا شده اند از قوانین یادشده مستثنی می شوند یا خیر.

در عین حال این برخورد پلیس آمریکا با پناهجویان و جنایتکار و متخلف محسوب کردن همه این افراد به طور پیش فرض، با انتقادهایی در داخل و خارج از این کشور روبرو شده است.

اجرای برنامه یادشده از دو هفته قبل شروع شده اما خبر جمع آوری اطلاعات دی ان ای پناهجویان امروز به طور رسمی اعلام شده است.

در عین حال سرقت یا هک شدن این داده ها نیز مساله ای است که می تواند امنیت و حریم شخصی میلیون ها نفر را به خطر بیندازد و تعیین نیست دولت آمریکا تا چه حد برای حفظ ایمنی اطلاعات مذکور جدیت به خرج می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید