نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان فضاپیماهای آینده

کارشناسان پژوهشگاه مسائل زیست پزشکی مسکو در نشستی مسئله نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان فوت شده و خدمه فضاپیمای خصوصی را مورد بحث قرار دادند.

نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان فضاپیماهای آینده

به گزارش خبرنگاران، والری بیگلوموف معاون مدیر پژوهشگاه مسائل زیست پزشکی آموزشگاه علوم روسیه گفت: پزشکان و دانشمندان مرتبط با ایستگاه فضایی بین المللی مسئله نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان خدمه فضاپیمای خصوصی آینده در صورتی که ضمن سفر جان خود را از دست دهند، مورد بحث قرار دادند.

جلسات گروه های پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی هفته گذشته در پژوهشگاه مسائل زیست پزشکی مسکو وابسته به آموزشگاه علوم روسیه برگزار گردید. متخصصان کمیته های عملیات پزشکی، شورای پزشکی فضایی و شورای چند جانبه در زمینه سیاست پزشکی در این نشست ها شرکت داشتند و جنبه های مختلف فعلی و آینده حمایت های پزشکی برای سلامت خدمه ایستگاه فضایی بین المللی همچنین برنامه های آتی تحقیقات زیست پزشکی در مدار از جمله پیشامدهای غیرمنتظره در ناوهای سرنشین دار آتی را مورد آنالیز قرار دادند.

بیگلوموف در مورد مباحث این جلسات گفت:مسائل مربوط به وقایع و حوادث غیرمترقبه ای که ممکن است در فضاپیماهای بخش خصوصی یا ایستگاه فضایی رخ دهد مورد بحث نهاده شد. بطور مثال اگر به هر دلیل یک فضانورد فوت کرد، چه کار باید بکنیم؟ قبل از ایجاد ایستگاه فضایی بین المللی، ما جوانب مختلف چنین مسائلی را تحت عنوان کد صفر مطرح کردیم، بطور مثال این که چگونه جسد را بازگردانیم، اگر کلیه جسد قابل بازگشت نیست چه نمونه هایی برای آزمایش های پزشکی انتخاب و به زمین برگردانده گردد. در حال حاضر، قبل از پرواز سفینه های بخش خصوصی، این مسایل مجددا باید مورد آنالیز قرار گیرد. سرنشینان سفینه های تجاری به روش متفاوت بیمه می شوند زیرا شرکت های بیمه مایل به ارزیابی خطرات جداگانه هر نوع سفینه هستند و برای این کار احتیاج به داده های اولیه است که ما در حال بحث روی آنها هستیم.

او اعلام کرد: اکنون کارشناسان تنها موضوع مرگ یک فضانورد و اقدامات در چنین شرایطی را مورد بحث قرار نمی دهند، بلکه مباحث مربوط به شرایط بحرانی مانند نشت آمونیاک، آتش سوزی یا افت فشار نیز که به کل خدمه مربوط می گردد مورد بحث قرار می گیرد.

به گفته وی در حال حاضر کارشناسان مشغول حل مسائل فوت احتمالی تنها یک نفر از خدمه هستند و مقوله وضعیت خطر عمومی که منجر به کشته شدن همه خدمه یا چند نفر از آنها گردد هنوز توسط متخصصان در نظر و مورد بحث گرفته نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان فضاپیماهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری و بازگرداندن جسد فضانوردان فضاپیماهای آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید