پیشگیری از ابتلا به کرونا؛ بهترین نوع دستکش برای مقابله با ویروس کدامند؟

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، با شیوع گسترده ویروس کرونا کووید 19 در سرتاسر جهان حالا استفاده از ماسک و دستکش تبدیل به یک دغدغه عمومی برای اغلب افراد جامعه شده و اتفاقا کمبود این اقلام در تمام کشورهای درگیر موجبات نگرانی شهروندان را فراهم آورده است. اما واقعا تمام دستکش های موجود در بازار توان این را دارند که جلوی ابتلا فرد به ویروس کرونا را بگیرند؟ اصلا استفاده از دستکش برای پیشگیری از ابتلا به علائم و نشانه های بیماری کرونا ضروری است؟ در این صورت برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس بهترین نوع دستکش کدام است؟ در مجله خبرنگاران در خصوص انواع دستکش مورد استفاده عموم برای پیشگیری از آلوده شده به ویروس ها به خصوص کروناویروس برای شما اطلاعات مفیدی داریم.

پیشگیری از ابتلا به کرونا؛ بهترین نوع دستکش برای مقابله با ویروس کدامند؟

بهترین نوع دستکش برای پیشگیری از کروناویروس کدام است؟

ابتدا ذکر این نکته لازم است که ویروس روی پوست بدن به مدت 10 دقیقه زنده می ماند و استفاده از دستکش برای افراد عادی چندان در پیشگیری از کرونا وسیله موثری نیست. به توصیه سازمان بهداشت جهانی موثرترین روش برای مبتلا نشدن به بیماری کرونا شستن مرتب دست ها با آب و صابون به مدت 20 الی 30 ثانیه و خشک کردن دست ها با دستمال کاغذی تمیز است. در اغلب موارد افرادی که از دستکش استفاده می نمایند با همان دستکشی که آلوده شده صورت، بینی، دهان و چشم ها را لمس می نمایند که این مسئله خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد.

اگر از دستکش استفاده می کنید باید مراقب باشید که صورت را با آن لمس نکنید و البته بلافاصله بعد از ورود به منزل یا رسیدن به محل کار دستکش را در سطل زباله درب دار بیندازید و دستان خود را با آب و صابون بشورید یا با محلول و ژل ضدعفونی نماینده تمیز کنید. البته برای افرادی که در مراکز درمانی شاغل هستند استفاده از دستکش یک امر لازم است. در خصوص جنس و کارایی موثر انواع دستکش یک بار مصرف در ادامه بیشتر بخوانید.

دستکش لاتکس ذر برابر ویروس کرونا مقاوم است؟

لاتکس بهترین جنس دستکش برای مقاومت و پیشگیری در برابر ویروس کرونا است که کارکنان مراکز درمانی هم از آن استفاده می نمایند. این جنس دستکش قابل ضدعفونی کردن با الکل اتانول است، در صورت ضدعفونی با الکل مقاومتش را از دست نمی دهد و عمر مفید مصرف آن 16 ساعت است.

دستکش نایلونی برای پیشگیری از کرونا مناسب است؟

دستکش نایلونی یا مشمایی مقاومت مناسبی در برابر ویروس کرونا ندارد و در صورتی هم که با الکل اتانول ضدعفونی گردد مقاومت خود را از دست داده و مقاومتش هم کم می گردد. ترجیحا از این نوع دستکش برای مدت طولانی استفاده نکنید و در صورت استفاده بیش از یک بار آن را به دست نکنید.

دستکش نیتریل چند ساعت در برابر کروناویروس مقاوم است؟

دستکش نیتریل که آبی رنگ است مقاومت خوبی در برابر ویروس کرونا دارد. اما مدت زمان مفید استفاده از آن فقط 8 ساعت است و می توان آن را با اتانول ضدعفونی کرد. ضدعفونی کردن دستکش نیتریل با الکل اتانول باعث کاهش نفوذ ویروس کرونا هم می گردد.

دستکش وینیل چقدر در برابر ویروس کرونا مقاوم است؟

دستکش وینیل بی رنگ است و قابلیت نفوذ ویروس کرونا به آن حدود 1/3 است. دستکش وینیل را نباید با الکل اتانول ضدعفونی کرد چون باعث می گردد مقاومتش را از دست بدهد و ویروس به راحتی در آن نفوذ پیدا کند.

منبع: افق کوروش

به "پیشگیری از ابتلا به کرونا؛ بهترین نوع دستکش برای مقابله با ویروس کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از ابتلا به کرونا؛ بهترین نوع دستکش برای مقابله با ویروس کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید