احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که محتمل است اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور از چند روز تا یک هفته به تعویق بیفتد.

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فلش و سلفی، رحیمه ظریفی عضو کمیسیون انتخابات افغانستان که اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ممکن است از 3 روز تا یک هفته به تأخیر بیفتد اما کمیسیون کوشش می نماید تا نتایج در زمان مقرر آن در 27 مهر اعلام گردد.

این در حالی است که روند انتقال داده های اطلاعاتی به سرور مرکزی کمیسیون انتخابات به کُندی پیش می رود و براساس گزارش کمیسیون تاکنون اطلاعات بیش از 1.3 میلیون رأی دهنده و 23 هزار برگه نتایج دستگاه های بیومتریک به بانک اطلاعات منتقل شده است.

کمیسیون انتخابات برای تسریع روند انتقال اطلاعات کارت های حافظه دستگاه های بیومتریک را از دستگاه ها خارج نموده و سپس وارد بانک اطلاعاتی می نمایند.

به گزارش طلوع نیوز، ناظران شماری از تیم های انتخاباتی از جمله تیم دولت ساز، ثبات و همگرایی و صلح و عدالت اسلامی از این روند ابراز رضایت کردند.

در حالی که کمیسیون های انتخاباتی افغانستان بر اعتباردهی به آرای بیومتریک تاکید دارد بعضی نگرانی ها درباره تفکیک آرای بیومتریک و غیر بیومتریک وجود دارد.

اسدالله سعادتی معاون دوم عبدالله در تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی ابتدای هفته جاری نیز در یک کنفرانس مدعی شده بود که کمیسیون انتخابات افغانستان آرای غیربیومتریک را اعتباربخشی و ثبت می نماید و خواهان توقف آن شده بود.

قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 27 مهرماه سالجاری منتشر گردد و نتیجه نهایی نیز در 16 آبان اعلام گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید