اینجا ایران است ؛ محله متفاوت و رنگین قزوینی ها ، تصاویر خیابانی که خانه هایش رنگین کمانی است

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، رنگ کردن نمای ساختمان ها به طراوت و شادابی شهرها و روستاها کمک می کند. هدف از این کار، بهبود فضاهای شهری و افزایش کیفیت محیط زندگی و جذب گردشگران می تواند باشد به شرطی که اصول هنری و رنگ آمیزی رعایت شود.

اینجا ایران است ؛ محله متفاوت و رنگین قزوینی ها ، تصاویر خیابانی که خانه هایش رنگین کمانی است

وبلاگ فلش و سلفی: سال 2000 زمانی که ادی راما در تیرانا پایتخت آلبانی شهردار شد کمپینی برای افزودن رنگ به این شهر غم زده دوران پسا - کمونیسم راه انداخت. به این ترتیب، ساختمان های مسکونی و ساختمان های عمومی با رنگ های براق و شاد رنگ شدند و شهر را به رنگ های صورتی، سبز، زرد، آبی و قرمز آراستند.

امروزه این جنبش در سراسر جهان فراگیر شده و ساختمان های بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ جهان به دست شهروندان، شهرداری ها و سازمان های مردم نهاد رنگ آمیزی شده اند. هدف از این زیباسازی فضاهای شهری، در وهله نخست، ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان است. هرچند در مورد شهرهای کوچک ساحلی و کوهستانی، هدف اصلی از این کار می تواند جذب گردشگران باشد.

رنگ کردن ساختمان های کوچک و قدیمی محله خزانه بخارایی پشت ترمینال جنوب کلان شهر تهران نمونه ای از رنگ آمیزی برای افزایش سطح کیفی زندگی شهروندان است.

شهردار منطقه 20 تهران نیز چندی پیش از اجرای طرح کوچه رنگی با هدف زیباسازی معابر و چشم نواز کردن المان های شهری به عنوان اولین کوچه رنگی شهر تهران در شهرری خبر داد.

خیابان نواب قزوین نیز ساختمان هایی را در خود جای داده که رنگین شده اند … تصاویر آنها را در زیر ببینید:

عکس ها: ایرنا

منبع: چمدان

به "اینجا ایران است ؛ محله متفاوت و رنگین قزوینی ها ، تصاویر خیابانی که خانه هایش رنگین کمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا ایران است ؛ محله متفاوت و رنگین قزوینی ها ، تصاویر خیابانی که خانه هایش رنگین کمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید