بیکار شدن 37 میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت های اقتصادی

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، آمار نشان می دهد 37 میلیون شغل در آمریکا به خاطر تعطیلی موقت ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا در خطر قرار دارند.

بیکار شدن 37 میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت های اقتصادی

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی به نقل از راشاتودی، آخرین تحقیقات سازندگان شاخص کیفیت شغلی (جی کیو آی) در آمریکا نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور طی هفته ها و ماه های آینده به سطحی بی سابقه می رسد.

در این تحقیق به توقف اجباری فعالیت های تجاری در شهرها و ایالت های آمریکا در تلاش برای کنترل گسترش ویروس کرونا اشاره شده است.

آمار نشان می دهد 37 میلیون شغل در آمریکا به خاطر تعطیلی موقت ناشی از این بحران سلامتی در خطر قرار دارند.

مقامات جی کیو آی که توسط محققان دانشگاه حقوق کرنل به وجود آمده نوشتند: برخی از این کارگران در مشاغلی مشغول به کارند که درآمد آن ها کمتر از میانگین درآمد جامعه است. این افراد به شدت در برابر توقف فعالیت های اقتصادی به خاطر گسترش ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

این تحقیق نشان می دهد رستوران ها بیشترین آسیب را خواهند دید و 9 میلیون شغل در این بخش در آینده نزدیک در خطر تعطیلی قرار خواهند داشت. 3.2 میلیون شغل در بخش آموزش از دست خواهد رفت و 2.8 میلیون شغل در فروشگاه های عمومی از بین می فرایند.

افزایش شدید تعداد افرادی که درخواست مزایای بیکاری کرده اند، در سراسر آمریکا گزارش شده است و تعداد این افراد احتمالاً از 6.6 میلیون نفری که در بحران 2009 بیکار شدند فراتر خواهد رفت.

116

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیکار شدن 37 میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت های اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکار شدن 37 میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت های اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید