ترکیه یارانه کرونایی می دهد

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، ترکیه از ارایه یارانه نقدی به 4.4 میلیون نفر اطلاع داد.

ترکیه یارانه کرونایی می دهد

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی به نقل از خبرگزاری آناتولی، ترکیه همزمان با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کووید-19 در این کشور تصمیم به تخصیص یارانه نقدی به خانوارها گرفته است. برات آلبایراک، وزیر دارایی ترکیه در پستی توییتری نوشت: شهروندان ما که به خاطر کرونا مجبور شده اند بدون دریافت حقوق از سر کار خود به خانه بروند نباید نگران باشند چرا که حقوقی را برای آن ها در نظر گرفته ایم.

به گفته آلبایراک، دولت ترکیه به 4.4 میلیون خانوار بی بضاعت این کشور یارانه نقدی دریافت خواهند کرد.

تا به امروز بیش از 34 هزار نفر در ترکیه به کووید-19 مبتلا شده اند که از این تعداد، 725 نفر جان خود را از دست داده اند.

از سوی دیگر استرالیا نیز از پرداخت یارانه به شش میلیون شهروند این کشور که بر اثر شیوع کرونا بیکار شده اند اطلاع داد. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در همین رابطه گفته است مبلغ 1500 دلار استرالیا (928 دلار آمریکا) به افرادی که به خاطر کرونا بیکار شده اند پرداخت خواهد شد.

بانک مرکزی استرالیا از این اقدام که احتمالا 130 میلیارد دلار استرالیا هزینه در بر خواهد داشت پشتیبانی مالی خواهد نمود. جاش فریدنبرگ، خزانه دار استرالیا در همین رابطه به وبلاگ فلش و سلفی گفت: این عظیم ترین خط اعتباری بوده که کشور تا به امروز به خود دیده است. هر کار لازم باشد انجام خواهیم داد تا از کاهش تبعات مالی کرونا بر روی مردم مطمین شویم.

بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که رشد مالی این کشور برای نخستین بار در طول 30 سال اخیر منفی گردد و نرخ بیکاری نیز دو برابر گردد و به حدود 10 درصد برسد. آتش سوزی های گسترده جنگل های استرالیا در ابتدای امسال میلادی در کنار شیوع کرونا در استرالیا و دیگر نقاط دنیا، اصلی ترین دلیل برای ثبت این عملکرد کم سابقه احتمالی اقتصاد استرالیا خواهند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترکیه یارانه کرونایی می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه یارانه کرونایی می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید