رویدادی برای گردهم آمدن مروجان علم در هفته ترویج علم

هفته ای که در آن قرار داریم، هفته دنیای علم نام گذاری شده است. در این هفته در سراسر دنیا رویدادهای متعددی برگزار می گردد تا ارتباط بهتری میان افراد جامعه و علم ایجاد گردد. جمعه این هفته 25ام آبان، رویدادی در همین راستا در تهران برگزار می گردد. رویداد سای کام به همت تیم ترویج علم ساروس در محل کارخانه نوآوری برگزار خواهد شد. خبرنگاران مگ به عنوان حامی رسانه ای این رویداد از شما یرای شرکت در این رویداد دعوت می نماید.

رویدادی برای گردهم آمدن مروجان علم در هفته ترویج علم

یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه ای میزان بها دادن آن جامعه به علم و دانش است. در جامعه های توسعه یافته ساختارهای منسجمی برای جاری سازی علم در بطن جامعه و ساده سازی مفاهیم علمی برای عموم مردم شکل گرفته است. این وظیفه بر عهده مروجان علم واقع شده است؛ این افراد ممکن است تحصیلکرده های آکادمیکی باشند که می توانند با فاصله دریافت از ادبیات سخت آکادمیک با زبانی ساده و همه فهم با مردم درباره مسائل علمی صحبت نمایند یا شیفتگان علم با ذوقی باشند که با کنجکاوی به دنبال یادگیری مسائل علمی می روند و چیزهایی که در این مسیر فرامیگیرند را به شیوه ای جذاب در اختیار همگان قرار می دهند.

مروجان علم، با هر مرام و مسلکی که باشند، حق بزرگی بر گردن جامعه خود دارند. این افراد نقش انکار ناپذیری در تربیت جامعه ای خردمند بر عهده دارند. در کشور ما نیز گروه های علمی بسیاری در حال فعالیت هستند؛ برخی پرقدرت تر و تاثیرگذارتر و برخی دیگر در حد وسع و توان خود، اما همچنان تاثیرگذار بر جامعه مخاطبان شاید کم جمعیت تر. با وجود کوشش های قابل تقدیر جامعه مروجان علم ایران، اما نقدهای نیز نسبت به این جامعه وجود دارد. بهترین راه برای پایش سیاست های این جامعه، هم فکری و گفت و گوی تمام اعضای آن پیرامون این نقدها و یافتن راهکار هایی برای برطرف مکلات است.

اکنون این فرصت به وجود آمده تا تمام مروجان، ارتباط گران و علاقمندان علم در ایران دور هم جمع شوند و به گفت وگو و کاوش پیرامون مسائل اکوسیستم ترویج علم ایران بپردازند. در رویداد سای کام مروجان و رابطان علم به گفت وگو پیرامون ترویج علم در ایران خواهند پرداخت. این رویداد با شعار کاوش در اکوسیستم ترویج علم؛ دورخیزی به سوی قرنِ جدید در محل کارخانه نو آوری برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند با مراجعه به صفحه رویداد در سایت ایوند برای شرکت در این رویداد ثبت نام نمایند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "رویدادی برای گردهم آمدن مروجان علم در هفته ترویج علم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویدادی برای گردهم آمدن مروجان علم در هفته ترویج علم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید