شرایط غیرعادی اقتصاد با تصمیمات عادی مدیریت نمی گردد

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز ما کاملا متوجه شده ایم که اقتصاد ایران با یک جنگ همه جانبه روبرو است، اظهار کرد: برای مدیریت این اقتصاد نمی توان تصمیمات عادی گرفت زیرا شرایط امروز غیرعادی است.

شرایط غیرعادی اقتصاد با تصمیمات عادی مدیریت نمی گردد

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، غلامحسین شافعی امروز در نشستی که در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید، اظهار کرد: وقتی اقتصاد یک کشور با جنگ روبرو است، باید در قوانین تغییراتی به وجود آورد زیرا نمی توان در شرایط جدید با استفاده از قاعده های پیش از جنگ جلو رفت.

وی ادامه داد: حتی در صورتی که قوانین تغییر نمی کند، می توان بسیاری از آنها را برای یک مدت یک تا دو ساله فریز کرد و اجرای آنها را به پس از عادی شدن شرایط ارجاع داد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از بعضی رویکردهای اجرایی در اقتصاد ایران گفت: متاسفانه بسیاری از تصمیمات ما کوتاه مدت و مقطعی هستند و به همین دلیل نمی توان بسیاری از آنها را برای حل مسائل مالی کشور به کار گرفت.

شافعی با اشاره به برنامه ریزی برای شروع به کار مرکز پژوهش مالی بخش خصوصی در ایران، توضیح داد: آنالیز های ما نشان می دهد که برای افزایش توان اثرگذاری بخش خصوصی در اقتصاد باید به یک مرکز پژوهشی مرجع برسیم. خوشبختانه در دوره قبلی اتاق بازرگانی موافقت ها برای راه اندازی این مرکز نهایی شد.

به گفته وی، با پیگیری مقدمات لازم برای شروع به کار این مرکز می توان انتظار داشت که تا انتها امسال قدم های مثبتی در این جهت برداشته گردد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بخش خصوصی نتوانسته رابطه مطلوبی با حوزه فرهنگ و هنر ایجاد کند، گفت: با پیگیری های اجرا شده در تعدادی از اتاق های بازرگانی تشکل های فرهنگی و هنری شروع به کار کردند که امیدواریم در آینده نزدیک این تشکل ها در اتاق بازرگانی ایران نیز به شکل کشوری فعال شوند و ارتباط میان اقتصاد و فرهنگ قدرت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرایط غیرعادی اقتصاد با تصمیمات عادی مدیریت نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط غیرعادی اقتصاد با تصمیمات عادی مدیریت نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید