پیروزیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد پیروز

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، دبی آلن (Debbie Allen) در کتاب معروف Success Is Easy از 7 عادت و پافشاری افراد پیروز نام می برد که می توانند پیروزیت را برای هر فردی دست یافتنی نمایند یا حداقل شانس او را برای رسیدن به پیروزیت بالاتر ببرند.

پیروزیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد پیروز

پیروزیت اسرار و رموز مخفی ندارد. وقتی به زندگی، عادت ها و خصوصیت های افراد پیروز نگاهی بیندازید؛ به راحتی می توانید راستا پیروزیت را ببینید.

عادت ها و ویژگی های افراد پیروز یک شبه به وجود نیامده و اتفاقی نیستند. هرچند ممکن است این عادت ها بی دردسر یا طبیعی جلوه نمایند ولی پشت سر آن ها سال ها پافشاری و برنامه وجود دارد.

افراد پیروز به عنوان بخشی از کار روزانه خود، روی عادت های پیروزیت آمیز خود پافشاری می نمایند تا پیروزیت به روشی برای زندگی کردن تبدیل گردد. در ادامه و به نقل از کتاب Success Is Easy می خواهیم نگایه به 7 عادت و نقطه قوت افراد پیروز بیندازیم:

1- ذهنیتی پیروزیت محور، مشتاق پیروزی و رسیدن به هدف دارند

افراد پیروز اراده ای قوی برای به پیروزیت رسیدن و در آغوش کشیدن اهداف شان دارند. مشتاقانه به دنبال حرکت به جلو، رشد کردن و انجام دادن کارهایی بیشتر از یک فرد معمولی دارند. تمایل شدید و عمیقی برای ایجاد تغییرات مثبت از خود نشان می دهند و به دنبال خارج شدن از منطقه امن و راحت خود هستند.

حتی اگر کوشش های آن ها به شکست بیانجامد و در رسیدن به یک هدف ناکام شوند؛ سریعا فرصت های اطراف خود را آنالیز نموده و سعی می نمایند در جهتی جدید پیش بروند و متوقف نشوند. اما افراد ناپیروز وقتی به مانعی برخورد نموده و شکست می خورند؛ دستان خود را بالا برده و خیلی زود تسلیم می شوند.

2- خودشناس و دارای اعتماد به نفس هستند

افراد پیروز به خوبی روحیات، توانایی ها و استعداد خود را شناخته و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. به مهارت و دانش خود اعتماد دارند و حتی اگر از مهارت و دانش کافی برای انجام کاری برخوردار نباشند؛ سعی می نمایند با اشتیاق و تعهد به پیروزیت برسند یا شانس خود را افزایش دهند.

افراد پیروز حس های قوی دارند که یاری شان می نماید تعهدات محکمی بدهند و گام های قوی بردارند. راحت صحبت می نمایند و ابایی ندارند ایده ها، تفکرات و عقاید خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. ایستاده و محکم سخن می گویند چون مطمئن هستند.

افراد ناپیروز فاقد اعتماد به نفس هستند. غالبا تمایلی به باز کردن موضوع و صحبت بیشتر درباره ایده ای ندارند و این گونه از دیگران عقب افتاده و فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهند.

3- چشم اندازی متمرکز و پیشرفت گرا دارند

افراد پیروز چشم اندازی روشن و شفاف از اهداف دارند. می دانند دقیقا برای رسیدن به پیروزیت چه گام هایی را باید بردارند و کج راهه ها و بی راهه ها را زود تشخیص می دهند. یک نگرش، چشم انداز و ترسیم قوی به عنوان راهنما برای حفظ انگیزه در راستا رسیدن به اهداف دارند.

ابتدا اهداف کوچک تر را ترسیم و سعی در تسخیرشان دارند. سپس، به سوی اهداف بزرگ تر و جسورانه تر حرکت می نمایند تا به پیروزیت برسند.

افراد ناپیروز غالبا چشم اندازی مبهم، گنگ و اشتباه یا گمراه نماینده دارند. غالبا وقت و هزینه خود را برای رسیدن به هدفی غیرواقعی هدر می دهند یا راستا درستی برای رسیدن به هدف انتخاب نمی نمایند.

4- ارزش زمان را به خوبی می دانند

افراد پیروز بسیار کارآمد و دارای بهره وری بالایی هستند. ارزش زمان را به خوبی دانسته و سعی می نمایند به بهترین نحو از آن استفاده نمایند. به دیگران اجازه نمی دهند از وقت آن ها استفاده نموده یا آن را به هدر دهند.

سعی می نمایند یک ساختار، نظم و سیستمی در کار و زندگی برقرار نموده و دیگران را وادار به احترام گذاشتن به آن نمایند. به وضوح می دانند که زمان با ارزش ترین دارایی آن ها است.

افراد پیروز زمان خود را صرف کارهای غیرضروری نموده و غالبا بهره وری پایینی دارند. بیش از حد آزاد هستند و به دیگران اجازه می دهند برای زمان شان تصمیم گیری نمایند. فرصت زیادی به دیگران اختصاص می دهند و از فرصت هایی که دارند؛ کمتر استفاده می نمایند.

5- صاحب آن هستند

افراد پیروز صاحب یک کسب وکار خوب، برند اختصاصی و فعالیت های تجاری هستند که از دیگران متمایزشان می نماید. آن ها به عنوان متخصص و صاحب نظر در حوزه کاری خود شناخته شده و در صنعت خودشان یک فرد شناخته شده و برند هستند.

افراد ناپیروز کارهایی دارند که دیگران و عموم مردم مشغول شان هستند. فاقد یک برنامه و استراتژی برای ساختن یک کسب وکار یا برند منحصربه فرد هستند و برای نگه داشتن یک تجارت به اندازه کافی کوشش نمی نمایند.

6- متفاوت از نیمی از مردم فکر می نمایند

افراد پیروز متفاوت فکر می نمایند. آنها سعی می نمایند یک قدم جلوتر را حدس زده و بیشتر متوجه آینده باشند. سعی می نمایند همه جا را زیر نظر داشته و خارج از چارچوب های روتین، تصمیم گیری نموده یا روش هایی خلاقانه و مبتکرانه استفاده نمایند. از جدا افتادن و رفتن راهی که دیگران نرفتند؛ ترسی ندارند و اهل تجربه کردن هستند.

افراد ناپیروز، پیرو جمعیت هستند یا منتظراند دیگران ایده ای داده تا ازش کپی نمایند. معمولا یک قدم از دیگران عقب تر هستند و از رقابت بازمی مانند.

7- عاشق کارشان هستند

افراد پیروز کار را به عنوان کار نمی بینند و انجام نمی دهند. از کار و شغل خود لذت می برند و کارهایی انجام می دهند که دوست دارند. این لذت به آن ها حس خوشبختی و پیروزیت می دهد و این گونه پیروزیت را تعریف می نمایند.

افراد ناپیروز کار را از روی ناچاری، اجبار و برای درآمدزایی انجام می دهند. غالبا از کاری که می نمایند؛ لذت نبرده و صرفا به عنوان یک کار و شعل انجام می دهند.

منبع

منبع: یک پزشک

به "پیروزیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد پیروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد پیروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید