کوشش های فعالان حقوق بشر برای ممنوعیت استفاده از سیستم تشخیص چهره در آمریکا

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، سیاست مداران آمریکایی با مسائل بسیار جدی در راستا ممنوعیت قوانین جدید سیستم های تشخیص چهره روبرو هستند.

کوشش های فعالان حقوق بشر برای ممنوعیت استفاده از سیستم تشخیص چهره در آمریکا

به گزارش خبرنگار ، گروه های مختلف فعال در زمینه حقوق شهروندی در آمریکا با روش های گوناگون در حال اعمال فشار بر سیاست مداران و نمایندگان گنگره آمریکا هستند تا استفاده از فناوری تشخیص چهره را به طور کامل ممنوع نمایند.

مدارس آمریکا به سیستم تشخیص چهره مجهز می شوند

در حال حاضر دستگاه های دولتی و امنیتی آمریکا به طور گسترده ای از سیستم های تشخیص چهره استفاده می نمایند و همین موضوع باعث بروز نگرانی های در وکلا و فعالان حقوق شهروندی شده است. یکی از ارگان های دولتی آمریکا به به طور وسیعی از فناوری شناسایی چهره استفاده می نماید. اداره مهاجرت و اتباع خارجی آمریکا است. مامورین این اداره از روش هایی بسیار سخت گیرانه برای ورد و خرود افراد به خاک آمریکا استفاده می نمایند. به همین دلیل در مواردی تنها تفاوت جزیی و یا عدم توانایی دستگاه در تشخیص جزییات چهره و تطابق نداشتن آن با عکس مندرج در گذرنامه باعث به وجود آمدن مسائل جدی برای مسافران می گردد.

فعالان حقوق بشری در آمریکا خواهان ممنوعیت سیستم تشخیص چهره در آمریکا شدند

ائتلاف بزرگی از هواداران حقوق مدنی در نامه ای به کنگره ایالات متحده آمریکا خواهان ممنوعیت کامل و لغو استفاده از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه ها، پایانه های مرزی و بنادر بین المللی شدند. با وجو این درخواست های گسترده ولی دولت آمریکا در حال حاضر تابع سیاست های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ است و از همین رود هیچ گونه تصمیم برای کاهش استفاده از فناوری تشخیص چهره ندارد.

البته تعدادی از نمایندگان گنگره برخورد آرام تری با درخواست فعالان حقوق مدنی داشتند و خواهان تحقیق و پیگیری ابهامات موجود پیرامون سیستم تشخیص چهره شدند. یکی از مسائلی که در نامه های ارسالی به گنگره بارها مورد تایید و اعتراض قرارر گرفته است برخورد تبعیض آمیز و سلیقه ای ماموران مرزی آمریکا شهروندان کشورهای دیگر دنیا است که قصد ورود به خاک این کشور را دارند.

آمریکا به عنوان یکی از مدعیان حقوق بشر در دنیا در طول سالیان تاریخ خود همیشه با روش های گوناگون ارزش و کرامت انسان های را لکه دار نموده است و به نظر می رسد سیساست مدارن این کشور هیچ برنامه برای تغییر سیاست های کلی خود در آینده ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کوشش های فعالان حقوق بشر برای ممنوعیت استفاده از سیستم تشخیص چهره در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش های فعالان حقوق بشر برای ممنوعیت استفاده از سیستم تشخیص چهره در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید