قتل خانوادگی در مرزداران، کارنامه ها الکترونیکی می شوند

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، 40 درصد عطاری ها غیرمجازند، استان های رکورددار سالک/ علت ابتلا به این بیماری، 60 درصد شاغلان کشور بیمه تامین اجتماعی اند، علل شیطنت بچه ها؛ از ژنتیک تا تربیت خانوادگی، ارائه الکترونیکی کارنامه به دانش آموزان از مهرماه، اصلاح شعاع سبز تهران با چه شرط و شروطی؟، باز هم قتل خانوادگی؛ این بار در مرزداران تهران و ... تیتر بعضی از مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در روز شنبه (29 تیرماه) هستند.

قتل خانوادگی در مرزداران، کارنامه ها الکترونیکی می شوند

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، امروز در سرویس اجتماعی وبلاگ فلش و سلفی بیش از 50 خبر، مصاحبه و گزارش ارسال شده است که گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینک در زیر می آید:

املاک اوقافی و قولنامه ای مانعی در بازسازی بافت های فرسوده پایتخت

معاون استاندار تهران با اشاره به قرارگیری املاک اوقافی در محدوده بافت های فرسوده و مشکل نداشتن سند رسمی این املاک گفت: وجود این املاک به مانعی برای اجرای طرح های بازآفرینی شهرها شده است.

محمد تقی زاده در گفت وگو با وبلاگ فلش و سلفی، گفت: ابلاغی بر اساس مبانی قانونی به شهرستان های استان تهران شده است تا اقدامات لازم در جهت اجرای طرح های بازآفرینی انجام گردد و این هماهنگی وجود دارد که در خصوص بازآفرینی بافت های فرسوده، اقدامات جدی شروع گردد اما در این روند با مسائلی روبرو هستیم که باید مرتفع گردد.

دریاچه چیتگر حیاط و حوض برج های اطراف شده است

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران جزییات طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 و مسائل پیش رو را تشریح کرد.

علی اعطا در گفت وگو با وبلاگ فلش و سلفی، با اعلام خبر ارسال پیشنهادات شهرداری تهران در خصوص طرح تفصیلی جدید منطقه 22 به شورای عالی معماری و شهرسازی با بیان اینکه توسعه منطقه 22 از زمان طرح جامع اول در سال49 در بحث توسعه خطی تهران به سمت غرب دیده شده است، گفت: اما در دوره های مختلف در حوزه نقش و کارکرد این توسعه اقداماتی صورت گرفت که در نهایت توقعاتی که از منطقه می رفت، برآورده نشد.

40 درصد عطاری ها غیرمجازند

مدیر کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه ساماندهی فروش داروهای گیاهی در داروخانه ها و عطاری ها، گفت: حدود 60 درصد از عطاری های موجود در سطح عرضه در صنف مربوطه ثبت نام شدند و 40 درصدشان عطاری های غیرمجازند. بنابراین در بهترین حالت می توانیم عطاری هایی را مورد نظارت قرار دهیم که در صنف ثبت شده اند.

دکتر مهناز خانوی در گفت وگو با وبلاگ فلش و سلفی، درباره وضعیت عرضه داروهای طبیعی در کشور، گفت: اساسا داروهای طبیعی فقط و فقط باید از داروخانه تامین شوند. بنابراین تنها محل رسمی عرضه ای که اجازه فروش هر داروی گیاهی، داروی سنتی و مکمل تغذیه ای که واجد مجوز از اداره کل فرآورده های طبیعی باشد، داروخانه است.

استان های رکورددار سالک/ علت ابتلا به این بیماری

رییس اداره مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ضمن اعلام استان های رکورددار بیماری سالک در سال گذشته، گفت: در سال گذشته 15هزار و 741 مورد ابتلا به سالک در کشور گزارش شده است.

دکتر بهزاد امیری در گفت وگو با وبلاگ فلش و سلفی، بیماری سالک را ناشی از گزش پشه خاکی معرفی کرد و گفت: بیماری سالک در دو نوع شهری و روستایی می تواند باعث بروز بیماری در افراد گردد. در نوع روستایی، مخزن این بیماری جوندگان یا موش های صحرایی هستند.

60 درصد شاغلان کشور بیمه تامین اجتماعی اند

رئیس گروه اقتصاد بیمه و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی گفت: 60 درصد نیروی کار شاغل در جامعه ذیل چتر سازمان تامین اجتماعی بوده و از تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت بهره مند می شوند.

کیوان مرتضوی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد با اشاره به شاخص ضرب نفوذ بیمه ای گفت: این شاخص در سال 1390 حدود 56 درصد بوده که در سال 1397 به 60 درصد رسیده است، بدین معنا که 60 درصد نیروی کار شاغل در جامعه ذیل چتر سازمان تامین اجتماعی بوده و از تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت آن بهره مند می شوند.

علل شیطنت بچه ها؛ از ژنتیک تا تربیت خانوادگی

یک روانشناس کودک و نوجوان با بیان اینکه شیطنت، بی قراری و بیش فعالی بچه ها چند علیتی است، گفت: بیش فعالی یا شیطنت بچه ها تا حدودی به سن بستگی دارد، زیرا زمانی که بچه ها راه رفتن را می آموزند، کنجکاوند و برای ارتباط گیری با افراد مختلف فعالیت زیادی می نمایند، عموما این رفتار در 2 تا 4 سالگی طبیعی است و قابل کنترل نخواهد بود.

مژگان ناقل در گفت وگو با وبلاگ فلش و سلفی، با بیان اینکه شیطنت، بی قراری و بیش فعالی بچه ها ناشی از یک دلیل معین نیست، اضافه نمود: اکثر اختلالات به ویژه اختلالات کودکی چند علیتی هستند و به دلایل مختلفی بستگی دارند که یکی از آنها می تواند به ناراحتی های روانی و مسائلی که مادر در دوران بارداری اش آن را تجربه نموده وابسته باشد، البته بیش فعالی یا شیطنت تا حدودی وابسته به سن است زیرا زمانی که بچه ها راه رفتن را می آموزند، کنجکاوند و برای ارتباط گیری با افراد مختلف فعالیت زیادی دارند که عموما این موضوع در بچه ها 2 تا 4 سال طبیعی است و قابل کنترل نخواهد بود.

ارائه الکترونیکی کارنامه به دانش آموزان از مهرماه

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ارائه کارنامه و پرونده سلامت و بهداشت دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه اطلاع داد و گفت: این امر در مدارسی که بسترهای الکترونیک آنها فراهم است، انجام خواهد شد.

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، سید جواد حسینی در مراسم انعقاد تفاهم نامه با وزیر ارتباطات در نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه کارشناسان دو وزارتخانه با نگاه مثبت برای انجام این تفاهم نامه کوشش کردند گفت: هوشمندسازی در ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه تکلیف شده است.

تشکیل کلاس درس در انباری و آشپزخانه منازل!

در حالی که عضو شورای سیاست گذاری و نظارت بر مراکز و مدارس غیردولتی از تحصیل 11 درصد جمعیت دانش آموزی در مدارس غیردولتی خبر می دهد، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارائه مجوز به خانه های مسکونی با کاربری مدارس غیردولتی انتقاد کرد و گفت: بعضی در انباری و آشپزخانه کلاس تشکیل می دهند که باید بسته گردد. به کسی که مکان ندارد نباید مجوز بدهیم.

اصلاح شعاع سبز تهران با چه شرط و شروطی؟

به دنبال پیشنهادی از سوی دستگاه ها از جمله استانداری تهران، برای اصلاح قانون منع استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران، یک کارشناس مطالعات محیط زیستی گفت: این قانون امروزه به بعضی دلایل ناکارآمد شده است بنابراین اگر اصلاح آن در جهت بازنویسی و مشخص معیارهای به روز باشد قابل توجیه است اما اگر اصلاح در جهت حذف این ماده قانونی صورت گیرد، قابل پذیرش نیست.

یک حقیقت عجیب: درختان عامل تشدید آلودگی هوا در محیط های شهری

درختان در محیط های شهری می توانند عامل تشدید آلودگی هوا شوند. شاید این یک موضوع عجیب و شوکه نماینده باشد، اما یک متخصص حوزه آلودگی هوا ضمن تشریح مطالعات صورت گرفته در این باره تاکید نمود که تاثیر درختان در محیط های شهری بیشتر برای کنترل دما و تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی است.

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، شاید این موضوع که درختان به عنوان منبع انتشار آلودگی هوا هستند، عجیب و شوکه نماینده باشد زیرا همواره باور بر این بوده است که درختان در محیط های شهری باعث کاهش آلودگی هوا می شوند و حتی بارها از سوی کارشناسان و مسئولان به عنوان یک راه چاره معرفی شده است اما محمودرضا مؤمنی - متخصص حوزه آلودگی هوا و دانشجوی دکترای دانشگاه درکسل - گفت: مطالعات نشان می دهد که درختان خود می توانند در محیط های شهری، سبب افزایش و یا تشدید آلودگی هوا شوند و ضروری است که آگاهانه و بدون هیچ گونه تعصب به این موضوع نگاه کرد و در انتخاب نوع درخت توجه زیادی گردد.

آتش نشانان پشت درهای بسته ساختمان های ناایمن

حوزه حوادث امروز در گزارشی به موضوع لزوم گسترده تر شدن اختیارات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برای آنالیز ایمنی ساختمان های ناامن پرداخته است، در ابتدای این گزارش آمده است: آتش پلاسکو همچنان داغ بود که صحبت از اخطارهای چندین و چند باره سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به کسبه این ساختمان بر زبان همگان افتاده بود؛ و دلالت بر صحت این صحبت ها جان هایی بود که علیرغم تمام کوشش ها و امیدها زیر آوارهای این ساختمان 520 واحدی می سوختند. ساعت ها می گذشت، نفس ها به شماره می افتاد و پرتو امیدواری که به غروب ناگهانی پلاسکو چشم دوخته بود، رنگ می باخت.

کمی بعد از آن بود که موضوع لزوم نظارت بر اماکن ناایمن مطرح شد تا شاید دیگر شاهد وقوع حوادثی همچون پلاسکو نباشیم، تا شاید دیگر آتش نشانان پشت درهای بسته پلاسکوها نمانند؛ امروز اما با گذشت حدود دو سال و شش ماه از وقوع این حادثه دلخراش همچنان آتش نشانان قدرت قابل توجهی برای روبرو شدن با متخلفان ندارند و رسیدگی به ایمنی ساختمان ها بهتر از پیش اما همچنان با کندی انجام می گردد به طوری که بر اساس گفته ، زهرا صدر اعظم نوری -رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران- تا سال گذشته حدود 22هزار ساختمان نا ایمن در شهر تهران شناسایی شده و بر اساس اعلام آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ، هنوز آتش نشانان پشت درهای بسته مانده اند.

باز هم قتل خانوادگی؛ این بار در مرزداران تهران + عکس

صبح امروز مردی 46 ساله در خانه خود همسر 42 ساله اش را با بند کیف خفه کرد و پس از آن با پلیس و نیروهای امدادی تماس گرفت.

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی حوالی ساعت هفت صبح امروز مردی 46 ساله در تماس با پلیس 110 گفت همسرش را در منزلشان واقع در میدان آرش به قتل رسانده است، پس از اعلام این موضوع، ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و ماموران کلانتری مرزداران به سرعت در محل حاضر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه با جسد خون آلود زنی 42 ساله روبرو شدند که همسر و پسر مقتول نیز در محل قتل حضور داشتند. در آنالیز اولیه معین شد شوهر مقتول پس از قتل همسرش با اورژانس و پلیس تماس گرفته بود.

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، پربازدیدترین اخبار اجتماعی وبلاگ فلش و سلفی، در روز شنبه 29 تیرماه به توضیح زیر است:

باز هم قتل خانوادگی؛ این بار در مرزداران تهران + عکس

چند توصیه برای مراقبت از کلیه ها

توصیه پلیس فتا به شهروندان درباره خرید و فروش اینترنتی

40 درصد عطاری ها غیرمجازند

استان های رکورددار سالک/ علت ابتلا به این بیماری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قتل خانوادگی در مرزداران، کارنامه ها الکترونیکی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل خانوادگی در مرزداران، کارنامه ها الکترونیکی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید