لیبی، پاسخ منفی الجزیره به درخواست یاری طرابلس

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، یکی از نمایندگان مجلس الامه (مجلس) الجزایر گفت: ارتش این کشور در لیبی دخالت نظامی نمی کند و الجزیره تمام کوشش خود را به کار می گیرد تا بحران این کشور به وسیله سیاسی حل وفصل گردد.

لیبی، پاسخ منفی الجزیره به درخواست یاری طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فلش و سلفی، رئیس دولت وفاق ملی هفته گذشته طی نامه ای به سران آمریکا، انگلیس، ایتالیا، الجزایر و ترکیه خواهان فعال سازی توافقنامه همکاری نظامی امنیتی میان طرابلس با این کشورها شد. در این نامه فایز السراج با اشاره به حمله نیروهای خلیفه حفتر به پایتخت لیبی نوشت: در شرایط کنونی طرابلس نیازمند فعال سازی توافقنامه همکاری نظامی امنیتی است.

عضو مجلس قانونگذاری الجزابر با بیان اینکه لیبی اهمیت زیادی برای الجزیره دارد، گفت: امکان ندارد ارتش الجزایر در لیبی و یا سایر کشورهای همجوار دخالت نظامی نماید چرا که قانون اساسی الجزایر اجازه چنین کاری را نمی دهد. وظیفه ارتش تامین امنیت الجزایر و حفظ مرزهای آن است.

به نوشته پایگاه خبری اخبار لیبیا عبدالوهاب بن زغیم توضیح داد: نقش الجزایر در بحران لیبی فقط به مسائل سیاسی محدود می گردد. الجزیره خواهان انجام گفت وگوهای سیاسی بین گروه های لیبیایی است و از این فرایند حمایت می نماید.

وی درباره آمادگی ترکیه برای اعزام نظامیانش به لیبی گفت: کشورهای عضو اتحادیه عرب یک توافقنامه دفاعی مشترکی امضاء نموده اند. این توافقنامه هنگامی جنبه اجرایی به خود می گیرد که یکی از کشورهای عضو از سوی بیگانگان مورد حمله قرار بگیرد. اگر چنین اتفاقی درباره لیبی رخ دهد، امیدوارم اتحادیه عرب بتواند در این زمنیه تصمیم مناسبی اتخاذ کند که به نفع ملت لیبی ، امنیت دنیا عرب و شمال آفریقا باشد.

تجربه تاریخی نشان می دهد، اتحادیه عرب تا به امروز نتوانسته است در برابر حمله دولت های متجاوز به یک کشور عربی اقدامی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، پاسخ منفی الجزیره به درخواست یاری طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، پاسخ منفی الجزیره به درخواست یاری طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید