چه کسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، این ماه زمین در گرم ترین حالت خودش قرار گرفت. در بعضی کشورها مانند فرانسه دمای هوا تا 46 درجه افزایش پیدا کرد. دانشمندان می گویند تغییرات اقلیمی دلیل اصلی این موج گرما است. گرما می تواند سبب بیش از 85 بیماری بسیار خطرناک از جمله گرمازدگی شود.

چه کسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟

هرساله بیش از 600 نفر در اثر گرمای شدید در آمریکا جان خود را از دست می دهند. اکثر این بیماری ها زمانی اتفاق می افتد که بدن سعی در خنک کردن خود دارد. تعرق سیستمی است که بدن برای خنک کردن از آن استفاده می کند. اما این روش همیشه پاسخگو نیست، در آب و هوای مرطوب این سیستم به مشکل بر می خورد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، افراد مسن، نوجوان و افرادی که دارای بیماری های شدید و روانی هستند در خطر بیشتری نسبت به سایرین برای ابتلا به بیماری های مرتبط با گرما قرار دارند.

به گفته متخصصین دانستن نشانه های گرمازدگی برای هر فرد بسیار ضروری است. این علائم عبارتند از: تعریق بیش از حد، حالت تهوع، سرگیجه، تشنگی شدید، تنفس بسیار سریع و ضربان قلب بالا. در صورت بروز این علائم هرچه سریع تر کار خود را رها کرده و از آن شرایط آب و هوایی دور شوید.

هنگامی که یک فرد به گرمازدگی دچار می شود، دمای بدن او از 40 درجه بیشتر و علائمی مانند سردرگمی، بی حوصلگی، پوست خشک، از دست دادن هوشیاری و تشنج در او پدیدار می شود.

اگر مجبور هستید که بیرون و در زیر آفتاب کار کنید، متخصصین راهکارهای را برای جلوگیری از گرمازدگی به شما پیشنهاد می کنند. پوشیدن لباس های سبک و رنگی و غیر چسبان، کار کردن در ساعاتی که هوا خنک تر است می تواند بسیار موثر باشد و از همه مهم تر، آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید. نوشیدن مقدار کافی آب و مایعات از غلیظ و تیره شدن ادرار جلوگیری می کنند.

healthline

2121

منبع: خبرآنلاین

به "چه کسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید