برگزاری جشنواره منطقه ای قاصدک در شیراز

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، خبرنگاران/فارس مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: نخستین جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت با عنوان قاصدک و با رویکرد گسترش و ترویج مفاهیم کارآفرینی با هدف تحقق شعار سال به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

برگزاری جشنواره منطقه ای قاصدک در شیراز

کیوان نیازی یکشنبه 19 آبان در جمع وبلاگ فلش و سلفی گفت: جشنواره منطقه ای قاصدک در بخش های فیلم، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه با حضور استان های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.

نیازی میزبانی شهر شیراز در این رویداد فرهنگی و هنری را پیغام آور اهمیت و برجستگی این خطه در زمینه کار و کوشش و مهارت آموزی دانست و گفت: قاصدک، جشنواره ای برای ترویج و گسترش کارآفرینی در بستر هنر و اندیشه خلاقانه کسانی است که دغدغه های خود را در قالب های متنوع هنری خلق نموده اند و قاب جشنواره قاصدک با هدف ارج نهادن به این هنرمندان، ترویج مفاهیم کارآفرینی و برجسته سازی الگوهای پیروز در حوزه کسب و کار، میزبان این آثار خواهد بود، با این امید که پیوند هرچه بیشتر هنرمندان و کارآفرینان زمینه خلق آثاری برجسته در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشورمان را به دنبال داشته باشد.

او ادامه داد: جوان، میدان دار عرصه کارآفرینی و فراوری؛ کارآفرینی و خانواده پویا؛ قاچاق کالا و فراوری داخلی؛ اقتصاد دانش بنیان؛ رسانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، کسب و کارهای نوین؛ نقش اقتصاد مقاومتی در وحدت و انسجام اسلامی؛ ارتباط دانشگاه کارآفرین با بخش های فراوری و نقش آن بالندگی کشور؛ نقش فراوری در افزایش نشاط اجتماعی؛ اشتغال و سلامت جسمی و روانی؛ مهارت آموزی؛ اشتغال پایدار و کارآفرینی؛ کسب و کارهای فراموش شده، کارآفرینی فرهنگی، هنری، ورزشی و رسانه ای و موانع کارآفرینی در ایران از جمله موضوعات این جشنواره هستند.

نیازی با بیان اینکه این جشنواره در بخش فیلم های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه برگزار می گردد، گفت: همچنین بخش های ویژه این جشنواره شامل فیلم های 200 ثانیه ای که ویژه دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی است و بر مبنای موضوعات اعلام شده در دو بخش فیلم کوتاه داستانی و گزارش خبری مورد داوری قرار می گیرند. بخش دانشجویی که در این بخش دانشجویان رشته های مختلف می توانند مستندهایی با موضوع استارت آپ ها و کسب و کارهای دانشجویی فراوری نمایند.

وی با اشاره به بخش های جنبی جشنواره، گفت: نمایش فیلم های سینمایی با موضوع فرهنگ کارآفرینی با حضور عوامل، نمایش آثار کوتاه فراوری شده در استان های دیگر، نمایش آثار بین المللی با موضوع اشتغال، مهارت و کارآفرینی، اهدای نشان عالی به چهره های ماندگار فرهنگ و کارآفرینی و برگزاری ورک شاپ های تخصصی عکاسی و مستندسازی با حضور چهره های برجسته کشوری از جمله برنامه های بخش جنبی جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک خواهد بود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار 10 بهمن 1398 و اختتامیه جشنواره نیز از 7 تا 9 اسفند برگزار می گردد، گفت: به نفرات اول تا سوم هر بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی ارزنده اهدا می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری جشنواره منطقه ای قاصدک در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره منطقه ای قاصدک در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید