رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری معرفی گردید.

رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی به نقل از ایسنا، احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج در این مراسم گفت: سعی و کوشش ما بر حفظ استقلال دانشگاه است و امیدوارم که دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز استقلال خود را حفظ کند.

وی با بیان این که هدف ما جذب نیروهای کارآمد است و با این نگاه توانستیم رتبه های ملی و بین المللی کسب کنیم، اضافه کرد: یک نفر از دانشمندان پر استناد کشور از اساتید دانشگاه یاسوج است.

رئیس دانشگاه یاسوج اظهار کرد: دانشگاه یاسوج طی چند سال اخیر استقلال خود را حفظ نموده، به صورت علمی حرکت نموده و سیاسیون از بیرون دانشگاه برای دخالت در دانشگاه قطع امید کردند.

عریان گفت: دانشگاه باید استقلال داشته باشد تا بتواند به توسعه علم و دانش و فرهنگ که رسالت اصلی اش است، بپردازد. در شرایط فعلی وظیفه دانشگاهیان بیش از گذشته است.

وی با بیان اینکه حدود دو سال است که مسئولیت دانشگاه یاسوج را بر عهده گرفته ام، توضیح داد: خواهش میکنم در دانشگاه از بیرون دخالت نگردد و بگذارند دانشگاهیان کار تخصصی خود را انجام دهند. مجموعه دانشگاه هم به جای پرداختن به حواشی و حرف زدن پشت سر افراد به کارهای علمی خود برسند چرا که فرصتی برای اتلاف وقت نداریم.

همچنین امین موسایی، رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: رصد کیفیت آموزشی و رعایت قوانین آموزشی از مهم ترین اقدامات دوره مدیریت بنده بودند.

وی اضافه کرد: چه خوب بود که یاد می گرفتیم که در کار هم دیگر دخالت نکنیم چرا که اداره دانشگاه یک کار تخصصی است و دخالت افراد بیرون از دانشگاه و فاقد تخصص موجب سقوط این نهاد تخصصی می گردد.

موسایی اعلام کرد: در طول دورانی که مسئولیت دانشگاه علمی کاربردی استان را بر عهده داشته ام هیچ گونه استقدام فامیلی و رابطه ای انجام نداده ام.

مهدی نوری پور، سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 5 مرکز ماموریت گرا داشته باشیم بهتر از این است که چندین مرکز بی کیفیت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم با همکاری دستگاه های مختلف، مراکز دانشگاهی و مراکز علمی کاربردی استان در جهت توسعه و رشد استان و آموزش عالی کوشش کنیم.

در خاتمه این مراسم از خدمات یک سال و 6 ماه و 20روز امین موسایی رئیس سابق تجلیل و مهدی نوری پور به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید.

لازم به ذکر است که دکتر نوری پور 44 ساله، دانشیار دانشگاه یاسوج، دارای مدرک تحصیلی دکترای توسعه روستایی از دانشگاه شیراز است. وی پیش از این معاون آموزشی دانشگاه یاسوج بوده است.

همچنین دکتر امین موساییT رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی استان نیز طی حکمی بi عنوان معاون آموزشی دانشگاه یاسوج منصوب شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید