علی چینی: چه فرقی بین معلومات شفر و منصوریان وجود دارد؟، تیم پارسال را ما بستیم، آخر سر شدیم کریم شیره ای!

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، علی چینی، مربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران گفت: فصل گذشته در هفته های ابتدایی مدام به علیرضا منصوریان اولتیماتوم می دادند، اما الان شفر بدون استرس کارش را دنبال می نماید.

علی چینی: چه فرقی بین معلومات شفر و منصوریان وجود دارد؟، تیم پارسال را ما بستیم، آخر سر شدیم کریم شیره ای!

علی چینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ فلش و سلفی، در خصوص دربی تهران که با تساوی بدون گل به خاتمه رسید، گفت: این یکی از کسل کننده ترین دربی های تاریخ بود. استقلال بعد از شکست مقابل السد و با توجه به وضعیت نه چندان خوبش در لیگ برتر، آمده بود که دربی را نبازد، چون اگر می باخت وارد بحران می شد. پرسپولیس هم برای نتیجه دریافت به زمین آمده بود، اما نمی دانم چه اتفاقاتی باعث شد که دربی خوبی نبینیم.

وی با مرور اتفاقات فصل گذشته اضافه نمود: ما فصل گذشته بازیکنانی نخبه و تأثیرگذار جذب کردیم و در هر پست سه بازیکن تاپ داشتیم. هدف مان این بود که با استقلال به فینال آسیا برویم. متأسفانه در آغاز لیگ سه بازیکن ما در اولین بازی محروم شدند و این در حالی است که در هفته های ابتدایی شش بازیکن مان را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتیم. بدشانسی های متعددی در هفته های ابتدایی داشتیم که در نهایت کار به جایی رسید که منصوریان استعفا کرد. این در حالی است که در نسل جدید شاید فقط دو سه نفر مثل منصوریان به استقلال تعصب داشته باشند.

مربی فصل گذشته تیم استقلال تأکید کرد: وقتی شفر آمد همه مصدوم ها و محروم ها رسیدند و یک اسلحه با خشاب پُر به شفر تحویل داده شد. این در حالی است که ما یک فصل پیش از آن با محرومیت در پنجره نقل وانتقالات روبرو بودیم و با یک مشت بازیکن جوان تیم را نایب قهرمان کردیم. تیم پارسال را ما بستیم که در ابتدای فصل آن همه بدشانسی آوردیم، اما در آخر فصل ما کریم شیره ای شدیم و خیلی ها از شفر تعریف کردند.

چینی گفت: هدف من از این حرف ها تخریب استقلال یا یک شخص خاص نیست و فقط می خواهم شرایط را با فصل گذشته مقایسه کنم. سال قبل فردی به نام زمانی در هیئت مدیره از هفته چهارم مدام به سرمربی اولتیماتوم می داد و این موضوع تیم را وارد استرس می کرد، اما الان می بینید که از این خبرها نیست و شفر هم کارش را انجام می دهد. آن موقع نوشتند که کادر فنی منصوریان تجربه ندارد، در حالی که تجربه ما خیلی بیشتر از تجربه کادر فنی هایی بود که در این چند سال در استقلال بودند. ما شش سال در تیم امید و نفت با هم کار کردیم و کارنامه خوبی هم داشتیم.

مربی پیشین استقلال با اشاره به خریدهای این تیم برای فصل جاری گفت: تمام بازیکنان جدید با نظر مستقیم شفر به استقلال آمدند. مگر این مربی با تجربه و بین المللی نیست پس چرا تا الان این طور نتیجه گرفته است؟ چرا ما باید سرمایه های استقلال را بسوزانیم، چرا باید مهره سوزی کنیم و از اجنبی ها حمایت کنیم؟ واقعاً چه فرقی بین معلومات شفر و منصوریان وجود دارد؟ اتفاقاً منصوریان مربی جوان تری است که دنبال متدهای روز فوتبال است. چرا باید با سرمایه های استقلال این طور برخورد گردد؟

چینی با انتقاد از جذب الحاجی گرو و جدایی علی قربانی توضیح داد: وقتی بازیکن خارجی جذب می کنیم، باید به تیم یاری کند، ولی گرو در آسیا و حتی لیگ برتر هم ذخیره است. از آن طرف علی قربانی را کنار می گذارند و این بازیکن در لیگ اروپا می درخشد. من نمی دانم چرا تیام و جپاروف جدا شدند، اما آیا شفر با توجه به اینکه مدیربرنامه های این دو بازیکن آلمانی بود، نمی توانست تیام و جپاروف را نگه دارد؟

وی گفت: من استقلالی هستم و دوست دارم استقلال سال جاری بهترین نتایج را بگیرد، اما با ادامه این روند کار خیلی سخت است. بهتر است که در مورد همه مسائل منطقی رفتار کنیم و واقعاً حیف است که بخواهیم سرمایه های خودمان را نادیده بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی چینی: چه فرقی بین معلومات شفر و منصوریان وجود دارد؟، تیم پارسال را ما بستیم، آخر سر شدیم کریم شیره ای!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی چینی: چه فرقی بین معلومات شفر و منصوریان وجود دارد؟، تیم پارسال را ما بستیم، آخر سر شدیم کریم شیره ای!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید