آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا، 23 آذرماه خاتمه می یابد

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا، 23 آذرماه 98، راس ساعت 14 سرانجام می یابد.

آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا، 23 آذرماه خاتمه می یابد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ فلش و سلفی، آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا 23 آذر ماه 98 از ساعت 10 تا 14 خواهد بود.

آزمون ملی دندانپزشکی شامل دو مرحله نظری و عملی است که متقاضیان باید به ترتیب زیر در آن ها شرکت نمایند، قبولی در مرحله نظری آزمون شرط معرفی به مراحل بعدی خواهد بود.

مرحله نظری و عملی آزمون

شامل دو بخش علوم پایه و دروس اختصاصی است که سهم نمره علوم پایه 25 درصد و سهم نمره دروس اختصاصی 75 درصد از نمره کل است. مرحله نظری آزمون دو نوبت در سال برگزار می گردد. یک نوبت همزمان با آزمون پذیرش دستیار داخل و نوبت دوم در سه ماهه سوم همان سال بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده توسط مرکز سنجش خواهد بود. مرحله عملی آزمون نیز شامل بخش های پره کلینیک، کلینیک و درمان جامع است.

مجموع حد نصاب قبولی در دو بخش اول و دوم با احتساب درصد مربوطه به عنوان حد نصاب قبولی کل آزمون مرحله نظری محاسبه خواهد شد.

نتیجه قبولی مرحله نظری آزمون ملی دندانپزشکی جهت ورود به مرحله عملی، به مدت یکسال معتبر باقی می ماند. طرح سؤالات مرحله نظری آزمون به صورت متمرکز و برگزاری آزمون ها در دانشگاه های علوم پزشکی منتخب و با نظارت مستقیم مدیریت های معاونت آموزشی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، مرکز خدمات آموزشی و مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت انجام می گردد.

گفتنی است، مرحله عملی آزمون ملی دندانپزشکی به صورت غیر متمرکز ولی بر اساس ضوابط و معیار های تعیین شده از سوی کمیته ملی آزمون دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و توسط دانشکده های دندانپزشکی منتخب دبیرخانه مذکور برگزار می گردد و نتایج این مرحله توسط رئیس دانشکده به دبیرخانه گزارش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا، 23 آذرماه خاتمه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت نام آزمون ملی داندانپزشکی فردا، 23 آذرماه خاتمه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید