دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت

به گزارش وبلاگ فلش و سلفی، دانشگاه گیلان برای سومین بار متوالی در نظام رتبه بندی، با ارتقای 65 پله ای رتبه 198 در جمع دانشگاه های سبز جهان و رتبه 3 در میان دانشگاه های سبز کشور را کسب کرد.

دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ فلش و سلفی، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از پایگاه رتبه بندی بین المللی دانشگاه های سبز جهان GreenMetric که در دانشگاه دولتی اندونزی مستقر است، دانشگاه گیلان با حضور پررنگ خود برای سومین بار متوالی در این نظام رتبه بندی، با ارتقای 65 پله ای در رتبه بندی سال 2019 نسبت به سال 2018، رتبه 198 را در جمع دانشگاه های سبز جهان و رتبه 3 در میان دانشگاه های سبز کشور در سال جاری از آن خود کرد.

دانشگاه گیلان با بهره گیری از مدیریت و برنامه ریزی صحیح در خصوص حمایت از محیط زیست و الگوسازی برای کاهش مصرف انرژی و گاز های گلخانه ای به ترتیب پیروز به کسب رتبه های 2، 3 و 4 ملی در شاخص های آموزش، حوزه اقلیم و انرژی و مدیریت زیرساخت بین 22 دانشگاه ایرانی صاحب صلاحیت در این رتبه بندی شده است.

رتبه بندی جهانی دانشگاهی گرین متریک با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های کشور های مختلف راه اندازی شده و از سال 2010 میلادی به صورت سالانه از 6 شاخص کلیدی (محیط زیست و زیرساخت، انرژی و تحقیقات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل و نقل، آموزش) برای ارزیابی استفاده می کند.

گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاستگذاران در محیط های دانشگاهی فراهم کرده و سالانه بیش از 10 هزار موسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی می شوند و در نهایت فهرست موسسات برتر منتشر می شود. این فهرست در سال جاری 780 موسسه از 85 کشور در سراسر جهان را شامل می شود که در این میان؛ دانشگاه وخنینگن هلند، دانشگاه آکسفورد انگلستان و دانشگاه کالیفرنیا-دیویس رتبه های برتر جهانی را از آن خود کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید